Kapadokya Günübirlik Turlar ve Aktiviteler

 • KAPADOKYA BÖLGE TURU:
  Kapadokya Bölgesindeki turumuza başlamadan önce rehberimizle tanışıp bölge hakkında bilgi veriyoruz. Daha sonra ilk durağımız olan Ürgüp ve Avanos yolu üzerindeki Devrent vadisidir bu vadide bir çok çeşitli peri bacalarını göreceğiz. Kapadokya'nın en devasa peri bacalarına sahip olan Paşabağını ziyaret edeceğiz. Bir sonra ki durağımız olan Avanos ilçesine en uzun nehri görmeye ve çömlek atölyesinde çömlek yapımı izleyip isteğe göre misafirlerimize de çömlek yapma imkanı sağlayacağız. Turumuza devam etmeden önce bölge restorantlarından birinde öğle yemeği için mola vereceğiz. Moladan sonra en çok turist ziyareti görmekte olan Göreme Açık Hava Müzesine geçeceğiz. Müze ziyareti çıkışında Göreme yakınlarında olan Panorama da tekrar mola veriyoruz. Bu yer sizlerin mükemmel manzara fotoğrafları çekebileceğiniz bir tepedir. Son olarak bu tepedeki molada bittikten sonra otelimize dönüyoruz.
  DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ:
  Rehberimizle buluşmamızın ardından nerelere gidileceği hakkında bilgi alıyoruz. Turumuza ilk olarak Kaymaklı Yeraltı şehrinden başlıyoruz. Yüzyıllar boyunca Rumlara ev sahipliği yapmış olan bu şehir mağara yapısındadır. Daha sonra eski zamanlarda Kapadokya topraklarının verimliliğini arttırmak için kullanılmış teoriler hakkında bilgi almak için Güvercinlik adı verilen vadiye gidiyoruz. Öğle yemeği için bölgenin en güzel restortantlarından birinde mola veriyoruz. Mola bitiminden sonra eski dönemin Rum evlerini daha yakından görüp bilgi almak için Çavuşin Köyüne gidiyoruz, Burda eski Rum evleri hakkında bilgi alıyoruz.5
  DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ GEZİSİ VE IHLARA VADİSİ YÜRÜYÜŞÜ:
  Rehberimizle buluşmamızın ardından ilk durağımız olan Derinkuyu Şehri hakkında ilgi alıp yolculuğumuza başlıyoruz. Kapadokya'nın içinde barındırdığı 36 yeraltı şehrinin en büyüğü olan Derinkuyu adını, eski zamanlardaki halkın içme suyunu 60-70 metre derinliklerden çıkarmasıyla almıştır. 1967 yılında turizme açılmış olan bu yeraltı şehri 8 katlıdır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Ihlara vadisine geçiyoruz. 14 km uzunluğunda olan bu vadi Hasan Dağı volkanın patlamasıyla püsküren lavların akarsu aşınması nedeniyle oluşmuştur. Bu vadinin yürüyüş mesafesi 4 km olup 14 km uzaklıktadır. Ihlara'da başlayıp Selime'de son bulan Ihlara vadisinin içinde kayadan oyma barınaklar, mezarlılar ve kiliseler bulunmaktadır. Öğle yemeği molasını Melendiz çayının üzerine kurulmuş olan barınaklarda veriyoruz çeşitli balık, çorba, salata, ana yemek, tatlı ve meyve servisleriyle sizlere muhteşem bir yemek ziyafeti veriyoruz. Bir sonraki durağımız Selime Manastırıdır. Geçmiş zamanda yerleşik hayata geçen insanoğlu güvenliği ön planda tuttuğu için yerleşimlerini su kıyılarına ve dağ yamaçlarına yapmışlardır. Bunlardan biri de tarih içinde çeşitli kavimlerin elinden geçmiş ve şekillenmiş olan Selime Manastırıdır. Günümüzde hala görmüş olduğumuz Kaleler, Manastır, Eski evler ve Kiliseler 2000 yıllık serüvenin sonucudur. Daha sonra turumuzun son durağı olan Güvercinlik Vadisidir. Bütün peri bacalarının ve vadilerin üstünde bulunan bu güvercin evler vadilerin üst kısımlarında doğu veya güney kısımlarında yer alır. Güvercin evlerinin çok olmasının nedeni eski dönemde yaşayan insanların geçimlerinin güvercin gübresinden sağlamış olmalarıdır. Bu vadide olan turumuzu bitirmenin ardından misafirlerimizi otele bırakarak günü tamamlıyoruz.
 • Kapadokyada peri bacalarının oluşum şekilleri ve bölge hakkında genel bilgi.
 • Kapadokyanın Gizli kalmış her köşesini siz balayı müşterilerimiz için kaleme aldık.
  • Tur esnasında klimalı araçlar ile transfer
  • Müzeler ve örenlere giriş biletleri
  • Bakanlık onaylı türkçe rehbelik hizmeti
  • Bölgemize özel öğle yemekleri
  • Park Ücretleri
  • Dahil olmayanlar: Kendinize ait harcamalar, Uçak biletleri,Yemek esnasındaki içecekler..