Kapadokya'da Gezilecek Yerler

Kendine Özel Dört Mevsimi ile Kapadokya

Kapadokya doğal,kayadan oyma mağara jakuzili odaları,kültürel turları aktiviteleri ve muhteşem manzarası ile balayı çiftlerimizi cezp etmektedir.

4 mevsim ayrı bir güzelligi olan Kapadokya'nın en yoğun ayı yaz dönemidir. Yazları sıcak,kış ayları da soğuk geçen bir iklimi vardır.Her mevsim buraya gelecek balayı çiftleri için cazibe kaynagı olup,kış ayında karlar altındaki peri bacalarını görmek eşsiz olacaktır.

Kapadokya'da balayınızı  bizle geçirmek;  Ürgüp’ü, Göreme’yi, Uçhisar’ı ve Avanos’u doya doya gezip görmek isterseniz, zaman kaybı yaşamadan çok daha verimli bir plan ile dinlenerek oluşturabilirsiniz. Balayı otellerimiz,çeşitli aktiviteleri de içine alan gezi turlarımızın olduğu bir balayı programı,bütçeniz ve memnuniyetiniz için daha doğru olacaktır.

Ürgüp, Göreme ya da Ortahisar, kalmayı tercih edebileceğiniz lokasyonlardan yalnızca bazıları... Bu güzel ilçelerdeki butik oteller özenle seçilip,balayı programına uygun dizayn edilerek,sürpriz ikramlarla her çiftimizi özenle ağırlıyoruz. Kalacagınız odalar her bütçeye göre ayarlanmış olup,balayı çiftlerimiz için en iyi hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Kapadokya'ya özgü,özel kemer odalarda veya binlece yıllık kayadan oyma mağra odalarda konaklamak sizin tercihinize bağlıdır.

Balon Turu: Balon turu ile gökyüzünde doyumsuz bir uçuş sizi bekliyor. Son yıllarda yurt dışından gelen misafirlerin yoğunlaşması nedeniyle balon fiyatlarında artış söz konusudur. Ama üzülmeyin,eğer bütçeniz yeterli değil ise,sabah gündoğumu manzarası eşliğinde havalanan balonların güzelliği ile muhteşem fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

At Turu: At binmekten hoşlanıyorsanız Göreme’de bulunan at çiftliklerine uğrayarak at binebilir ve güzergah boyunca Kapadokya'nın güzel vadi ve peribacalarını görebilirsiniz.

ATV Turu: Ortalama bir saat süren bu aktivite,size Kapadokya'nın eşsiz güzelliklerini özgürce görme fırsatı verecektir. Size eşlik edecek olan rehberiniz ile güvenli bir şekilde gezerek,güzel anılar biriktireceksiniz.

Şehir Turu: Ürgüp, Göreme, Uçhisar ve Avanos sokaklarında dolaşırken sevdiklerinize hediyeler alabilir ve ,bölgeye özel yapıları gezebilirsiniz. Bölgenin meşhur Üzüm bağlarında,kendine has yapılan şaraplar asırlık tercübenin neticesidir. Şarap tadımı için Turasan ve Kocabağ şaraphanelerine uğrayarak tadım yapmanızı,öğle veya akşam yemeğiniz için ise bölgenin en meşhur yemeği olan testi kebabını denemenizi tavsiye ediyoruz.

IHLARA VADİSİ: 14 km uzunluğunda olan bu vadi Hasan Dağı volkanın patlamasıyla püsküren lavların zaman içinde akarsu aşınması nedeniyle oluşmuştur. Bu vadinin yürüyüş mesafesi 4 km olup 14 km uzunluğundadır. Ihlara'da başlayıp Selime'de son bulan Ihlara vadisinin içinde kayadan oyma barınaklar, mezarlılar ve kiliseler bulunmaktadır. Öğle yemeği molasını Melendiz çayının üzerine kurulmuş olan barınaklarda çeşitli balık, çorba, salata, ana yemek, tatlı ve meyve servisleriyle sizlere muhteşem bir yemek ziyafeti verebilirsiniz.

ÜRGÜP: Peribacaları ve doğal güzelliği ile öne çıkan Ürgüp, Nevşehir’in en büyük ilçesidir. Kapadokyabalayitur.com bünyesindeki balayı otellerimizin ve ofisimizin bulunduğu bu sevimli ilçede doyasıya gezebilir,birçok hatıra fotoğrafı çekilebilirsiniz. Ürgüp'te başlıca olarak gezilecek yerleri sizin için derledik.

 • Temenni tepesi: Ürgüp'ün tam merkezinde bulunan Temenni Tepesi 80 metre yüksekliği ile şehrin bütün manzarasını görmenize olanak sağlıyor. Bu kayadan tepeye çıkarak,eşinizle romantik bir manzara eşliğinde közde kahve içebilir veya ufak atıştırmalıkla karnınızı doyurabilirsiniz.
 • Asmalı Konak: Temenni Tepesi'nin hemen yakınında bulunan,bir zamanların meşhur dizisinin çekildiği Asmalı Konak'ı gezerek siz de Seymen Ağa ve Bahar’ın muhteşem aşkını hatırlamak isterseniz,Asmalı Konak ikinci durağınız olabilir.
 • Üç Güzeller: Unesco Koruma listesinde olan,her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği ve Kapadokya'nın simgesi haline gelen üç devasa peribacasının etrafında muhteşem fotoğraflar çekilebilirsiniz.
 • Renkli Merdiven: Temenni tepesi yolu üstündeki Fresco Konağın yanındaki bu rengarenk merdivenlerde hatıra fotoğrafı çektirmenizi tavsiye ederim.
 • Yahya Efendi Cami: Cami 13yy Yahya Efendi tarafından ipek yolu üzerine medrese olarak yapılmış ve faaliyetini sürdürmüş daha sonra 1954 yılında ürgüp hapisanesi olarak devam etmiş, 1965 yılından sonrada cami olarak faaliyetini sürdürmüştür. Cami taş yıgma bina olup içerisinde şadırvan, minare, levha, kitabe,şamdanlık,saat ve birçok sanatsal güzellik yansıtmaktadır.

AVANOS:

Avanos,Kapadokya'nın çömlek sanatı ile öne çıkan ve yüzyıllardır süre gelen bir gelenegi sürdürmekte olan muhteşem ilçelerinden biridir. Avanos’a uğradığınızda mutlaka çömlek atolyelerini ziyaret ederek,sizde çanak-çömlek yapımını deneyimleyerek bu zevki tadabilirsiniz.

 • Sallanan Köprü’de Adrenalin

Altından Kızılırmak'ın geçtiği ve sürekli sağa sola sallanan tahtadan bir köprü düşünün. Muhteşem bir heyecan sizi bekliyor olacak. Dilerseniz Kızılırmak'ın eşsiz sularında kayıklara binerek romantik anlar yaşayıp,nehir kenarında akşam yemeği yiyebilirsiniz.

GÖREME: Göreme'nin,her biri ayrı bir güzelliğe çıkan sokaklarında dolaşarak muhteşem bir deneyime imza atmış olacaksınız. Gerek doğası gerekse eğlence mekanları ve yöresel restoranları ile turistlerin uğrak yeri olan bu ilçede,eğlencenin ve doğal güzelliklerin tadını doyasıya çıkaracaksınız.

 • Güllüdere Vadisi’nin Muhteşem manzarası

Güllüdere Vadisi; Adındanda anlaşılacağı gibi kayaların rengi gül renginde oldugu için bu ismi almıştır. Beraberce sohbet ederek gezmenizi tavsiye ettiğim bu rengarenk vadilerde,yüyürken kendinizi aşk kokan manzaraya bırakabilirsiniz.

 • Aşk Vadisi’nde Gün Batımı

Aşk Vadisi mutlaka uğramanız gereken yerlerden. Manzarası ile her türlü peribacasını göreceğiniz bu tepe,gün batımı ile muhteşemdir. Günbatımını izlerken yudumluyacağınız içecekler ile doyumsuz bir manzaranın batışını izleyeceksiniz

UÇHİSAR
Sessiz ve sakinliği ile bilinen bu küçük kasaba,balon manzaralı otelleri ile gezilecek yerler arasındadır.

 •  Güvercinlik Vadisi ‘nde yürüyüş

Güvercinlerle dolu peri bacalarında trekking yapmak, tam bir gününüzü almaktadır ve tur programımız dahilinde de buraya mutlaka uğruyoruz

 • Uçhisar Kalesi

Kapadoyaya kuşbakışı bakmak isterseniz Uçhisar Kalesi’ne çıkmalısınız. Erciyes Dağı'nı bile görebileceğiniz bu kalede,muhteşem doğa manzaralarını fotoğraflarla ölümsüzleştirebilirsiniz. Kalenin hemen altında bulunan çay bahçesinde de dinlenme molası vererek,çayınızı yudumlayabilirsiniz.

 • Kocabağ Şarapevi

Birçok kişinin evine bile götürdüğü şaraplardan buraya gelipte tatmadan gitmeyin.

 

  İLETİŞİM