Kapadokya Balon Turu Hakkında

+905316114050 +903843414737

Kapadokya 2022 balon fiyatları kişi başı ortalama 150 EURO+KDV dir.

 • Kapadokya bölgesinin geceleri soğuk gündüzleri sıcak olmasından dolayı balon turları için çıkış noktası burasıdır. Çünkü; geceleri vadilerin içerisinde biriken soğuk hava gün doğumuyla birlikte ısınmasıyla oluşan hava akımı meşhur Kapadokya bölgemizde balon turlarımızı gerçekleştirmeye olanak sağlıyor.

  Düzenlemiş olduğumuz bu turlar ; siz değerli müşterilerimize eşsiz doğasını gökyüzünden görme imkanı sağlıyor. Turlarımız, sabahın erken saatlerinde gerçekleştiriyoruz, çünkü balonlar sıcak hava balonu olduğu için havanın ısınması nedeniyle gün içinde uçuş yapamıyoruz. Sabah erken kalkması biraz zor olabilir fakat gördüğünüz benzersiz güzellikler karşısında pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.
  Balonun bir direksiyonu olmadığı için yapmış olduğunuz uçuşunda bir iniş noktası yok. Tamamen rüzgarın yönlendirmesi ile doğal güzelliklerin keyfini çıkartırken bir yandan da güneşin doğuşu ile peri bacalarının eşsiz görüntüsü daha da güzelleşiyor. Kapadokya balon turlarımızı her mevsim gerçekleştiriyoruz ve her mevsimin ayrı bir güzelliği olduğuna emin olabilirsiniz.Hava koşullarından dolayı Yağmurlu havalar ve ve belli rüzgar hızının üstünde uçuşlarımızı gerçekleştiremediğimiz için uçuşa gitmeden önce hava raporlarına göz atmanız sizler için daha faydalı olacaktır.
  BALON UÇUŞ PROGRAMI:
  Öncelikle siz değerli misafirlerimizi konaklamış olduğunuz hotellerden, konforlu araçlarımız ve tecrübeli şoförlerimiz tarafından sizleri alıp ofisimize getirtiyoruz. Ofisimizde sizleri bekleyen profesyonel operasyon ekibimiz ilk başta kayıt işlemlerinizi tamamlıyor ve tamamlanan kayıt işleminden sonra misafirlerimizi sizlere özel ikramlarıyla hazırlanan kahvaltı salonumuza alıyoruz, Siz kahvaltının keyfini çıkarırken, pilotlarımız günlük hava kontrollerini yaparlar. Yapılan hava kontrollerinden sonra hava şartlarına en uygun yer belirlenir ve balonun bütün hazırlık etaplarını izlemek için misafirlerimizle birlikte ofisimizden balon kalkış alanına doğru hareket edilir.
 • Erken rezervasyon yapılmalı.
 • Sabah erken saatte yapıldığı için soğuk havaya göre elbiseler seçilmeli.
 • Rüzgar yönüne göre hareket ettiği için iniş noktası bilinmemektedir.
 • 0-6 yaş çoçuklar maalesef balona bindirilmemektedir.
 • Standart uçuş 55-60 dk, Deluxe uçuşlar 75-90 dk havada kalış süreleridir.
 • Balonlar yerden 800 ile 1400mt yüksekliğe çıkabiliyorlar.
 • Eğer hamileyseniz uçuşa izin verilmemektedir
 • Balon havada iken sarsıntı yaşatmamakla birlikte süzülerek hareket edeceksiniz.
 • Balon uçuşu hava koşullarına göre iptal olursa paranız iade edilerek otelinize geri getirilecektir.